Blagajna s vagama

Je li moguće prodati blagajnu? Moguće i samo ako je neregistrirano i obično putem servisne kuće navedenog proizvođača, jer iako su zainteresirani za kupnju rabljenih blagajni. & Nbsp; Jeftine i rabljene blagajne mogu se naći u ovlaštenim temama određenog proizvođača. Možemo dati i blagajnu za brisanje. Međutim, ako su mehanizmi iz blagajne vrlo privlačno biće, pa ih možete preprodati novoj tvrtki.

U propisima o blagajnama nema posebnih eksplicitnih propisa kojima je porezni obveznik postupio s novčanim blagajnama u slučaju prestanka njegove ekonomske uloge. Ništa u zakonu ne sprečava poreznog obveznika da proda polovnu kasu, što je njegova karakteristika. Ovaj ovisni položaj je u pojedinačnoj umjetnosti, što je zabilježeno 23. kolovoza 2012. s brojem ITPP1 / 443-662 / 12 / KM, u kojem je direktor Porezne komore u Bydgoszczu izjavio da je nakon povlačenja novčanih kasa s terena i stvaranja svih formalnosti zakonskim propisom regulacija blagajnih gostiju u biti poreznog obveznika. Stoga nema prepreka da se blagajna fizički ošteti ili proda drugom dijelu u opisanoj situaciji. A u praksi se ispostavlja da nitko osim proizvođača nije zauzet kupnjom rabljene blagajne. Posljednja je posljedica činjenice da je blagajna vida uređaj određenog cilja, a njezin oblik, funkcioniranje, kao i mogućnost korištenja poreznih obveznika zapisani su vrlo duboko u propisima koji govore o blagajnama. Mjere ovih odredbi mogu prodati samo ovlašteni unutarnji proizvođači i subjekti koji posluju u nabavi ili uvozu blagajni unutar Zajednice, što je potvrda predsjednika Središnjeg ureda za mjere da blagajne koje prodaju obavljaju funkcije opisane u čl. 111 odjeljak 6a i kriterije i uvjete koje trebaju platiti. Dakle, ako porezni obveznik želi prodati blagajnu drugoj tvrtki, bilo bi prikladno razgovarati o ovoj odluci s profesionalnom službom blagajne, koja će procijeniti ispunjava li blagajna uvjete propisane rješenjem o PDV-u i eventualno instalirati novi fiskalni modul.